Szkło we wnętrzach

Szkło we wnętrzach

Szkło coraz mocniej cieszy się dobrą sławą i znajduje się na apogeum trwającej mody. Z chęcią wykorzystywane jest w wielu projektach komercyjnych, przez zwykłych właścicieli mieszkań i polecana przez architektów oraz budowlańców. Jak nowocześnie wykorzystać szkło w domowych aranżacjach?

Dlaczego szkło osiągnęło taki poziom zainteresowania?

Szkło to bardzo dobry materiał znany od wielu lat. Wykorzystywany jest praktyczne wszędzie i w końcu znalazł idealne zastosowanie w wykończeniach wnętrz. Przede wszystkim ten budulec, jest mocno wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę oraz wilgoć. Wersja hartowana charakteryzuje się jeszcze wyższymi parametrami. Wizualnie nadaje lekkości, stylu i elegancji. Piękne gra z padającym światłem, a przy okazji tworzy na ścianie żywe obrazy. Dzięki szerokiej gamie kolorów i wyglądu można dobrać je do różnych stylów mieszkań.

Gdzie można użyć szklanych przedmiotów?

Szkła można użyć w każdym mieszkaniu i znaleźć pod różnymi wersjami. W kuchni wykorzystywane jest jako ochronna pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami. Jest to dobra alternatywa dla płytek. Mnogość motywów, kolorów pozwala tworzyć różne aranżacje. Od wyboru czarnego dla stylu industrialnego, białego dla skandynawskiego, po beżowy dla boho. W łazience wpasuje się idealnie w postaci dużego lustra, które optycznie powiększy przestrzeń, doda światła, świeżości i nowoczesności. Dla osiągnięcia podobnego efektu warto użyć szklanej kabiny. W salonie i sypialni szklane drzwi dodadzą prywatności, ale nie zabiorą wnętrzu powierzchni.

By Copywriter

autor