Wady i zalety mieszkania na parterze

Wady i zalety mieszkania na parterze

Osoby chcące wynająć czy kupić mieszkanie, zwracają uwagę na różne aspekty – cenę, metraż, liczbę pomieszczeń. Duże znaczenie może też mieć kondygnacja, na której będzie się ono znajdowało czy obecność lub brak windy. Dość specyficznym usytuowaniem jest parter. Często odróżnia się od innych mieszkań w tym samym pionie np. brakiem balkonu. Mieszkanie na partnerze ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Oto plusy i minusy lokalu na najniższej kondygnacji.

Zalety mieszkania na parterze.

Brak konieczności mozolnego pokonywania kilku pieter po schodach, z pewnością docenią seniorzy i osoby niepełnosprawne ruchowo. W końcu nie zawsze w budynku jest zainstalowana winda. Warto pamiętać, dla osoby młodej wejście na czwarte piętro nie będzie stanowiło problemu, jednak dla osoby starszej może być to przeszkodą uniemożliwiającą opuszczenie lokum.

Również usytuowanie mieszkania na parterze będzie sporym udogodnieniem dla osób, które przymierzają się do remontu bądź wymiany mebli. Zdecydowanie łatwiej wnosić lub wynosić jest meble z niższych pięter. Lżejsze przedmioty można wręcz podawać przez okno, co zdecydowanie usprawni pracę.

Wady mieszkania na parterze.

Jednak mieszkanie na parterze ma też swoje minusy. Uchylone okno może stać się przyczyną włamania. Mieszkanie na parterze nie posiada często balkonów, a jeśli tak jest, to bezpieczniej założyć mało estetyczne kraty metalowe.

Mieszkańcy nisko położonych lokali narażeni są ponadto na hałas uliczny, a jeśli okna mieszkania znajdują się od strony ruchliwej ulicy, mieszkańcy narażeni będą również na zanieczyszczenia. Ponadto trzeba liczyć się, zwłaszcza wieczorową porą, ze spojrzeniami wścibskich przechodniów.

Warto zatem rozważyć, czy nie będzie to dla przyszłych mieszkańców niekomfortowe.

By Copywriter

autor