Jak urządzić kawalerkę, aby wydawała się większa?

Jak urządzić kawalerkę, aby wydawała się większa?

Kawalerka to niewielkie mieszkanie, które, jak nazwa wskazuje, przeznaczone jest dla jednej osoby. Jednak niewielkie lokum to niewysokie opłaty czynszu. Stąd też często jest to obiekt zainteresowań jako mieszkanie dla par. Jak sprawić, aby – optycznie lub realnie – kawalerka wydała się większa? Jest na to kilka sposobów.

Rolety zamiast firan i zasłon.

Sporo powierzchni można odzyskać, demontując karnisz, na którym wieszane są zasłony, i zastępując je roletami. Można je dostać w każdym markecie budowlanym za niewielkie pieniądze. Są dodatkowo łatwe w montażu, bo zazwyczaj nakłada się je na okno za pomocą dołączonych uchwytów. 

Szafa z drzwiami przesuwnymi.

Zazwyczaj jest to mebel o wysokości od podłogi do sufitu, otwierany za pomocą drzwi przesuwnych. Ma w związku z tym dużą pojemność i z powodzeniem zastąpi szafy, szafki, półki i schowki. Jeśli na drzwiach zamocowane jest lustro, będzie ono optycznie powiększać pomieszczenie, a poza tym rozjaśni je, odbijając światło słoneczne.

Pudła do przechowywania.

Pomieszczenie wyda się większe, jeśli nie będzie zagracone najróżniejszymi pamiątkowymi figurkami, maskotkami i innymi, zbierającymi kurz gadżetami. Warto zachować umiar w tym zakresie, pozbywając się bibelotów, które stoją na pólkach i szafkach „od zawsze”. Jeśli jednak trudno jest się z takimi rzeczami rozstać, można przechowywać je w kolorowych, kartonowych pudłach, a te – w szafie. Warto jednak sukcesywnie pozbywać się przedmiotów dawno nie używanych. To samo tyczy się odzieży i obuwia. 

By Copywriter

autor