Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu pierwszego mieszkania?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu pierwszego mieszkania?

W życiu większości ludzi wkraczających w dorosłość przychodzi ten moment, w którym decydujemy się na wyprowadzkę z domu rodzinnego. Jeżeli zdecydowaliśmy się już na konkretne miasto i przeszukujemy portale z ogłoszeniami, ilość szczegółów może być niejednokrotnie przytłaczająca. Jest natomiast kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pomagające w przesiewaniu oglądanych ofert.

Po pierwsze, lokalizacja

Rzecz wydawałaby się oczywista, natomiast przy wyborze mieszkania często jest jednym z decydujących kryteriów. Dużo zależy tutaj od naszych osobistych preferencji oraz od tego, gdzie znajduje się np. siedziba firmy, w której pracujemy. Niejednokrotnie niższa cena mieszkania na wynajem, może wiązać się z utrudnionym dostępem do komunikacji miejskiej.

Rodzaj ogrzewania

Najczęściej preferowanym na mieszkaniu jest ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Z reguły wychodzi nas najtaniej i nie wymaga od nas, czy właścicieli większej uwagi. Inaczej ma się sytuacja w przypadku ogrzewania gazowego. W tym przypadku urządzenia typu piecyki gazowe, wymagają oczywiście regularnego serwisowania. Najmniej pożądanym pozostaje jednak ogrzewanie elektryczne, które jest zdecydowanie najbardziej kosztownym rozwiązaniem.

Wrażenie jakie sprawia właściciel

Jeżeli cena mieszkania jest odpowiednia, komunikacja w każdą stronę świetna, pozostaje jeszcze jedna nie mniej ważna kwestia. Wśród najemców krąży ogrom historii o właścicielach mieszkań, którzy potrafili zaglądać do mieszkań pod nieobecność lokatorów, bądź utrudniali wiele rzeczy jak np. wypłatę kaucji po zakończeniu umowy najmu. Jeżeli więc, wszystko w mieszkaniu wydaje się idealne, ale właściciel sprawia złe wrażenie. Warto zastanowić się nad swoim wyborem raz jeszcze.

By Copywriter

autor