Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim, od czego zacząć?

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim, od czego zacząć?

Projektowanie łazienki i połączenie tego z wyglądem oraz ergonomią użytkowania nienależny do łatwych zadań. Na samym początku warto zwrócić uwagę na sam metraż i możliwości. Jeżeli pomieszczenie wydaje się ciemne, małe, idealnym rozwiązaniem będzie styl skandynawski.

Jak nadać skandynawskiego stylu łazience?

Ogólnym zamysłem tego motywu jest kontakt z przyrodą, ekologią i naturalne dodatki. Ma on oddać więź człowieka ze światem zewnętrznym, dodać nastrojowości. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą różnego rodzaju drewna. Blaty, szafki, a nawet płytki drewnopodobne sprawdzą się wyśmienicie. Barwy powinny się dopełniać i nie tworzyć kontrastu. Meble oraz ściany mogą być w odcieniach bieli lub jaśniejszej szarości, a beż pojawiać się w dodatkach- rattan, trzcina, rafia. Wszystko to sprawi, że łazienka będzie idealnym odwzorowaniem Skandynawii.

Kształtowanie mieszkania

Wygląd kafli jest tak spory, jak rodzaje drewna. Można je znaleźć w tych samych kombinacjach. Od imitacji dębu, jesionu, po brzozę, a wszystkie różniące się poziomem jasności oraz nasycenia. Kwestia indywidualnego gustu przeważy nad tą decyzją. Aranżacja pomieszczenia płytkami drewnopodobnymi powinna odbyć się na zasadzie vis-a-vis drzwi, czyli tak zwanym efekcie wejścia. Polega ona na nałożeniu płytek od razu naprzeciwko drzwi. Zabieg ma celowo przykuwać wzrok wchodzącego. Inne techniki ułożenia kafli podłogowych lub ściennych zależy od własnego podejścia. Najczęściej wybierane są metody cegiełkowe, proste lub jodełka.

By Copywriter

autor